IMG_2924_res

Kapela D.N.A. Brno se začala formovat v roce 2005. Díky bývalé školní kapele Převážně svážně a trampské osadě Colorado se daly dohromady Tereza Šperková, Barbora Lidmilová a Patricie Theimerová a vytvořily tak jádro kapely. Za vydatné podpory Jirky Šperky (tatínka Terezy) a s různými kytaristy kapela fungovala 2 roky, až se na jaře 2007 do kapely přidal Vítek Dvořáček a o rok později kompletní pětici doplnila Lenka Ručková. Od roku 2008 až doposud kapela hraje v nezměněné sestavě.

Za dobu své existence kapela posbírala řadu ocenění ze soutěží, mimo jiné Absolutní vítězství na festivalu Brána (2007 a 2008), Interpretační a Diváckou Portu z Českého národního finále v Řevnicích u Prahy (2011), Diváckou Portu a cenu ČRo Sever z Mezinárodního finále Porty v Ústí nad Labem (2012) a také několik ocenění Miss Porta :-) . V minulém roce kapela zažila spoustu úspěchů, např.: se stala vítězem Olešnické kytky (2013), přivezla a z Mohelnického dostavníku si odvezla první cenu divácké a interpretační soutěže a cenu TV Noe (2014).

 D.N.A. Brno ve své tvorbě vychází z folkových a trampských základů, ale projevuje se v ní i vliv vážné hudby a místy tíhne až k folkrocku. Předností jsou propracované, instrumentálně náročné aranže, stejně jako všech pět hlasů ve vokálech.

V roce 2009 vzniklo první demo CD (za podpory a z iniciativy Mojmíra Lacka). 17. 1. 2014 kapela úspěšně pokřtila své první autorské CD Na úsvitu.

Největší aktuální změna, je další nový člen v kapele Ondra Bojanovský, který zaujal místo cajonisty a kongisty. Lenka Ručková vystřídala rytmiku za klavír. 1. 10. 2015 jsme s fanoušky oslavili 10 let od založení a oficiálně uvedli nového člena kapely.